لوگوی المپیک زمستانی 2018  "پیونگ چانگ" کره جنوبی

لوگوی المپیک زمستانی 2018 "پیونگ چانگ" کره جنوبی

جاییکه زمین و آسمان به هم می رسند!

لوگوی این المپیک برگرفته از "هانگول" الفبای کره ای و فلسفه "چیون جی این" نماد سنتی - فرهنگی این کشور می باشد. بخش نخست این لوگو ریشه در الفبای "هانگول" دارد که همان اولین حرف کلمه "پیون چانگ" به زبان "هانگول" است. همچنین این بخش بیانگر جایگاهی است که سه اِلمان "چیون - جی - این" یعنی آسمان، زمین و بشر با هم هارمونی دارند و در هماهنگی به سر می برند. بخش دوم لوگو سمبل برف و یخ است که بیانگر نمایش هنرمندانه و زیبای ستارگان ورزشی دنیا می باشد.

در طراحی این لوگو از پنج رنگ سنتی کره جنوبی، سیاه، آبی - سبز، زرد، قرمز و سپید که رنگهای پرچم المپیک نیز می باشند، استفاده شده است. (در زبان سنتی "هانگول" رنگهای آبی و سبز با یک کلمه شناخته می شوند گرچه اکنون برای دو رنگ دو کلمه مجزا بکار می رود.) این پنج رنگ در تمام زندگی روزمره کره ایها و سنتهای آنان درآمیخته است؛ در لباسها، جشنها، فستیوالها، هنرهای رزمی، معماری، هنر، غذا و ...

این لوگو به سادگی از گردهمایی مردم سرتاسر دنیا برای جشن المپیک ورزشهای زمستانی در "پیون چانگ" کره جنوبی می گوید. جاییکه زمین و آسمان به هم می رسند! جاییکه ورزشکاران بهترین مهارتهایشان را در برف و یخ به نمایش خواهند گذاشت. سادگی و در عین حال جذابیت، زیبایی و محتوای پربار این لوگو توانست آنرا به عنوان لوگویی برجسته مطرح سازد. بازدید کنندگان و ورزشکاران با هر نژاد و ملیتی می توانند با تاریخ، سنتها و پشتوانه فرهنگی کره جنوبی در قالب لوگویی کوچک آشنا شوند. لوگوی مدرنی که برخواسته از الفبای کره ای است و توانسته است به خوبی فلسفه کره ای را در خود جای دهد. این لوگو به روشنی بیان می کند که این کشور میزبان بازیها در مکانی آرامش بخش است. میزبانی که به هماهنگی در زندگی بشر ایمان دارد و برای فراهم آوردن آرامش و هماهنگی در برنامه ریزیها و اجرایی ساختن آنها از تلاش بی وقفه اش کوتاهی نخواهد کرد.

جوامع مترقی دنیا آگاهند که طراحی لوگو نه تنها ابزاری قدرتمند برای شناساندن کالا و خدمات به بازار جهانی است بلکه مهمترین عامل برای بیان توانمندیها، ارزشهای انسانی، ریشه های عمیق فرهنگی، سنتهای کهن، تاریخ و رسومی که پایبندی به آنها به رشد جامعه جهانی کمک خواهد کرد، می باشد تا آنجا که با لوگویی کوچک می توان آسمان را به زمین پیوند داد!

بخش آموزش، پژوهش و گسترش فرهنگی برندینگ نیک اندام

لوگو (( یکی برای همیشه ! ))