لوگو و هویت جدید موسسه خیریه دایانا

لوگو و هویت جدید موسسه خیریه دایانا

لوگوی همیشه جوان و سرزنده

موسسه خیریه دایانا، ماندگاری ارزشمند از فعالیتهای خیرخواهانه دایانا، شاهزاده ولز است.

وی معتقد بود که جوانان توانایی تغییر جهان را به سمت بهتر شدن دارند.

برنامه های این موسسه شامل طیف وسیعی از فعالیتهای مبارزه با خشونت، تربیت و پرورش و انجام امور خیریه با هدف تقویت، توسعه و تهییج تغییرات مثبت در زندگی جوانان است.

همه اعضای این تیم کاری تحت تاثیر اعتقاد شاهزاده دایانا قرار دارند که معتقد بود :

« جوانان قدرت تغییر جهان را دارند» و ایده «تغییر» پایهی اصلی اعتقاد وی به خلاقیت را تشکیل میداد. ما نیز میخواهیم موسسه خیریه، گواهینامه ها و هویت اصلی مان بر اساس همان تغییری که شاهزاده دایانا و سپس اعضای تیم کاری بدان معتقد بودند، شکل دهیم. برای رسیدن به این هدف، نیاز به یک نام تجاری قوی داشتیم، لذا از مخاطبان خیریههای مختلف و از جمله از حامیان مالی و جوانانی که در قلب موسسه خیریه هر روز با آن درگیر هستند، درخواست کردیم که به این موضوع توجه کنند. برای انجام این مهم، درک مقام اصلی دایانا واقعا حائز اهمیت است. میخواستیم اطمینان حاصل کنیم که واقعا طرحی پیشرو را ایجاد کردهایم تا اینکه فقط طرح ما جنبه یادبود صرف داشته باشد. نمادی الهام بخش که یادبودی از شاهزاده دایانا باشد و بتواند روح زنده آن را حفظ کند.

دیدگاه در خصوص لوگو:

لوگوی قدیمی دایانا خوب بود. لوگوی قدیمی نیمرخ شاهزاده دایانا را در فضایی مشخص و حساب شده در حرف «D» نشان میداد و البته دارای لوگوتایپ مناسبی هم بود. این لوگو همچنان میتوانست برای سال های بسیاری مورد استفاده قرار گیرد، و هرگز کسی شکایتی در مورد آن نمیکرد و کسی حتی فکر نمیکرد که باید کاری برای بهتر شدن آن انجام شود. اما لوگوی جدید، نیاز به این کار را ثابت کرد. در لوگوی جدید، حالت نیمرخ حفظ شده است، اما جزئیات دلپذیری هم از نظر عینی و هم از نظر حسی، به لوگو روح تازهای بخشیده است. حالت مجسمه ای نیم تنه و تاریک به همراه ترکیبی از نقش برجسته موهای شاهزاده دایانا، تغییر بزرگی در طرح نیم رخ لوگو محسوب میشود. لذا فهمیدیم کلید بهبود لوگو در تغییرات ظریف آن است. حالت نیم رخ در لوگوی قدیمی حالتی مغلوب و سر به پایین را نشان میدهد.درحالی که لوگوی جدید ( هم از نظر ظاهری و هم از نظر حسی ) بسیار بیشتر از لوگوی قدیمی نگاه رو به جلو را نشان میدهد. فضای بین فونتهای لوگوی جدید، کنتراست قوی ایجاد میکند که باعث میشود لوگو بینظیر و البته مدرن به نظر برسد. یکی از دلایل گیرایی این لوگو، توازن و تعادل بین سه خط نوشته داخل لوگو است که توجه فراوانی را به خود جلب میکند و کمک میکند که لوگو بیشتر شبیه به نماد یک موسسه تجاری یا برند تجاری باشد وکمتر کسی جرات میکند لوگویی مشابه آن را طراحی کند. طرح کاربردی ارائه شده، بسیار ظریف و زیبا است و من تغییرات مربوط به نقاط برجسته لوگو را به همراه تغییرات پس زمینه دوست دارم. طراحی این لوگو عاملی برای تشویق موسسه خواهد بود که زیرکانه انتخاب شده است. به طور کلی، تغییر لوگو برای سازمانی که کارهای فوق العاده انجام می دهد واقعا فوق العاده هم هست.

فیلم کوتاهی از این برند در کانال تلگرام قرار داده شده است. لطفا بازدید فرمایید. logoir@

بخش آموزش، پژوهش و گسترش فرهنگی برندینگ نیک اندام

لوگو (( یکی برای همیشه ! ))