زبرا تکنولوژی ZEBRA ،لوگویی منحصر به فرد از ایده تا اجرا

زبرا تکنولوژی ZEBRA ،لوگویی منحصر به فرد از ایده تا اجرا

شرکت فناوری زبرا در سال 1969 تاسیس شد. این شرکت اطلاعات عملی و نگرش خوبی را برای شرکت ها ایجاد کرد.

زبرا توانست به شرکت ها، امکان نمایش (visibility) بی نظیری را در حوزه تجارت عرضه کند. این شرکت با کمک ایجاد صدای دیجیتال بر روی اشیا فیزیکی چنین تحولی را برای شرکت ها ایجاد نمود.

مجموعه گسترده ای از راهکارهای ارائه شده توسط زبرا، باعث شد قابلیت دیده شدن یا visibility در زمان واقعی را تقریبا برای همه چیز از جمله محصولات و دارایی های فیزیکی ارائه دهد.

این شرکت اطلاعات دقیق عملیاتی را نه تنها در مورد مکانی که اشیا در آن قرار دارند، ارائه می دهد بلکه مشخص می کند اشیا در چه شرایطی هستند. این قابلیت به مدیران شرکت های تجاری اجازه می دهد تا با کمک این داده ها بتوانند تصمیم های بهتر و آگاهانه تر گرفته و پاسخگوی بهتری برای نیازهای شرکت باشند و در نهایت به مدیران کمک می کند تا بر کل پروسه کسب و کار شرکت مسلط باشند و بتوانند با تسلط بیشتری بر نحوه عملکرد شرکت نظارت داشته و عملکرد بهتری را برای شرکت فراهم کنند. » در اکتبر 2014، شرکت زبرا توانست حق امتیاز شرکت موتورولا سولوشن را خریداری کند.

طراح لوگو: اوگیلوی 485 (شیکاگو) - Ogilvy 485 (Chicago, IL)

کاربرد خاصی برای این لوگو در نظر گرفته نشده است.

در اصل این تصویر، فقط یک لوگو است و توضیحات بیشتری درباره آن وجود ندارد. حتی توضیحات مطرح شده در اینجا هم نیازی نیست: یک تصویر واضح و روشن گرافیکی است که نسبت به لوگوی قبلی تغییراتی داشته است. لوگوی قدیمی، تصویری بسیار وحشتناک و دارای خطوط ترسیمی بیشتری برای نشان دادن گوره خر است و لوگوتایپ آن نیز مشکلاتی دارد.

ولی لوگو جدید زبرا، ​​واقعا خوب است. طرحی پویا و پر انرژی دارد و هنوز هم در لوگو مفهوم یک شرکت تجاری به مخاطب منتقل می شود. رویکرد خطوط هندسی به گونهای است که در طراحی آن، از حداقل خطوط استفاده شده است، لذا در لوگو جدید دیگر نیازی به گذاشتن چشم برای گوره خر وجود ندارد. نام تجاری نیز نسبت به لوگوی قبلی کمی بهتر نوشته شده است. در نوشتن نام تجاری فرصت از دست رفته به غنیمت گرفته شده و حروف نام تجاری و لوگو با خطوط هندسی، مطابقت داشته و منطبق با تصویر گورهخر تنظیم شده است، گویی در اثر تکرار خطوط تصویر ایجاد شده است. این لوگو، به عنوان یک آرم تجاری، بسیار مناسب است.

منابع : واحد انتشارات زبرا مصاحبه ب جولیان لارمر، مدیر پروژه کانال برند زبرا ، صفحه پروژه اوگیلوی 485(Ogilvy 485 (Chicago, IL)

فیلم کوتاهی از برندهای مختلف در کانال تلگرام قرار داده شده است. لطفا بازدید فرمایید. logoir@

بخش آموزش، پژوهش و گسترش فرهنگی برندینگ نیک اندام

لوگو (( یکی برای همیشه ! ))