نشان جدید المپیک زمستانی 2022 پکن (باور دارم می توانم جاری شوم)

نشان جدید المپیک زمستانی 2022 پکن (باور دارم می توانم جاری شوم)

المپیک زمستانی 2022، که به طور رسمی به عنوان بیست و چهارمین بازی های المپیک زمستانی و به طور عمومی به عنوان پکن 2022 شناخته می شود، یک رویداد چند ورزشی است که در تاریخ 4 تا 20 فوریه سال 2022 در پکن و شهرهای مجاور استان هبی در چین برگزار می شود.

پس از بازی های پیونگ چانگ 2018 و توکیو 2020، این سومین بازی های المپیک است که در آسیای شرقی برگزار می شود.

پکن که پیش از این در سال 2008 میزبان المپیک تابستانی نیز بود، نخستین شهری خواهد بود که بازی های المپیک تابستانی و زمستانی را میزبانی کرده است.

پکن همچنین بزرگترین شهری خواهد بود که المپیک زمستانی را میزبانی می کند، که این امتیاز هم اکنون در اختیار ونکوور میزبان بازی های المپیک زمستانی 2010 است.

طراح : لین کونژن

نقل قول مرتبط:

نشان المپیک با الهام از حرف الفبای چینی 冬 به معنای زمستان، به یک اسکیت باز در بالا و یک اسکی باز در پایین شباهت دارد. نقش روبان مانند میان این دو، نشان از کوه های مواج کشور میزبان، محل برگزاری بازی های المپیک، پیست های اسکی و میدان های اسکیت دارد. همچنین به این نکته اشاره دارد که بازی ها همزمان با سال نوی چینی برگزار می شوند.

استفاده از رنگ آبی در این نشان، نمایانگر رویا، آینده و خلوص یخ و برف است، در حالی که رنگ های قرمز و زرد، که رنگ های پرچم ملی چین هستند، اشتیاق، جوانی و سرزندگی را نشان می دهند

[در خصوص نشان بازی های پارالمپیک:] با استفاده مشابه از خط چینی، این نشان حرف چینی 飞 به معنای پرواز را در بر می گیرد که یک ورزشکار را بر روی ویلچیر خروشان به سمت خط پایان و قهرمانی به تصویر می کشد.

این نشان علاوه بر تاکید بر فرهنگ چینی، روحیه ورزشکاران پارالمپیک و تلاش آنها برای برتری ورزشی را نشان می دهد، تلاشی که دنیا را انگیزه می بخشد و به هیجان می آورد.

مراسم رونمایی از لوگو (لوگوی پارالمپیک در سمت راست):

نظرات:

بی آنکه از شباهت به حرف چینی زمستان آگاه باشیم، نشان جدید در نگاه اول، پویا، زمستانی و ورزشی به نظر می رسد.

می دانم که این یک تفکر عمیق نیست، ولی گمان می کنم این لوگو به سادگی و به شکلی کارآمد به المپیک زمستانی شباهت پیدا کرده است.

(درک این نکته که این نشان از شکل حرف چینی زمستان پیروی می کند از نظر مفهومی دلپذیر است.) در استفاده متناقض از پوشش ها و شکل هایی با رنگ های سایه روشن به جای رنگ های یکدست زیاده روی شده است.

تشخیص اشکال از یکدیگر دشوار است و نمی توان درک کرد چرا برخی از آنها شفاف هستند، برخی رنگ های سایه روشن دارند و چرا برخی هیچ کدام از این مشخصه ها را ندارند.

نشان کلمه دلپسند و ساده است و زیبایی خوشنویسی قدرتمندی دارد. پکن بسیار زیبا به نظر می رسد ولی 2022 با 2 های به هم چسبیده چندان زیبا نیست. نشان بازی های پارالمپیک به این دلیل که توضیح داده نمی شود حاوی حرف چینی پرواز است کمی گنگ تر است و به تنهایی مانند پیچ و تابی برای تکمیل لوگوی المپیک به نظر می رسد.

به طور کلی این لوگو چندان قابل توجه نیست ولی به شکلی سریع و آراسته «المپیک زمستانی» را خلاصه می کند.

بخش آموزش، پژوهش و گسترش فرهنگی برندینگ نیک اندام

لوگو (( یکی برای همیشه ! ))

آدرس وب سایت های تخصصی :

* وب سایت تخصصی برندینگ : www.nikandam.com

* وب سایت تخصصی طراحی لوگو: www.logo.ir

* وب سایت تخصصی خلق و طراحی شعار تبلیغاتی : www.slogan.ir

تمام اخبار و مطالب مندرج در وب سایت لوگو، شامل حمایت از حق مولف ومترجم بوده و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد.