لوگوی جدید دوهاپ،  پرواز و هیجان را به ارمغان می آورد!

لوگوی جدید دوهاپ، پرواز و هیجان را به ارمغان می آورد!

دوهاپ (تقریباً دو_هاپ تلفظ می شود) یک موتور جستجوی مسافرت است که در سال 2005 توسط یک تیم کوچک در ریکیاویک، پایتخت ایسلند راه اندازی شد.

در دوهاپ برخلاف تراولاسیتی یا اوربیتز، امکان خرید مستقیم درون وب سایت وجود ندارد و کاربر به وب سایت شرکت های هواپیمایی مربوطه هدایت می شود.

با وجود قابلیت های به ظاهر محدود برای تکمیل سفر، دوهاب جوایز متعددی در این زمینه کسب کرده است.

اخیراً این شرکت هویتی جدید از خود ارائه کرده که توسط استودیوی بِدو در استکهلم، سوئد طراحی شده است.

نشانه نوشتاری یا لوگوتایپ دوهاپ انعطاف پذیر است زیرا می تواند تداعی کننده افراد، مقاصد و چیزهای متفاوتی باشد.

اسلوگان یا شعار تبلیغاتی جدید آن ها، یعنی «هر کجا، به سادگی» از طریق چند آیکون _کلیک، بار سفر بستن، پرواز، لذت_ که نشان دهنده سهولت استفاده از وب سایت این شرکت است نشان داده شده است

آیکون ها بر اساس مقاصد و موضوعات مختلف، برای نمونه موضوع «ماجراجویی، هر کجا»، تغییر می کنند و تصاویری مرتبط با موضوع ماجراجویی نشان داده می شود _ بالون، دوچرخه، کوه و پارو.

جزئیات لوگو

لوگوی متحرک دوهاپ که واکنش پذیری آن را نشان می دهد.

لوگوی متحرک دوهاپ که موضوعات مختلف مانند ماجراجویی، دوچرخه سواری، هکاتون، موبایل، موسیقی، میهمانی، بارانی، برفی و شهری در آن به صورت متغیر نشان داده می شود.

لوگوی قدیمی، قصد و ایده مناسبی در رابطه با شکل کاملاً هندسی حروف داشت اما با وجود این که ارائه ظاهری خوب برای این روش کار نسبتاً راحتی است، آن ها ظاهر بدی به لوگو داده بودند _ به نظر می رسد در طراحی لوگو همه چیز خوب پیش رفته تا این که به حرف «h» رسیده اند که نمی دانستند با آن چه کار کنند و در نهایت رنگ آبی کسل کننده و بدون جذابیت و اتیکت هواپیما در انتهایی لوگو باعث کاهش کیفیت و ارزش آن شده است. لوگوی جدید بسیار غیر معمول است که با طرح بندی و سلسله مراتب موجود در آن مانند بیلبوردی برای خود عمل می کند، اما به خاطر تغییرات و تناقض های موجود کاملاً سرگرم کننده و جالب به نظر می رسد. گرافیک حروف فشرده و رباتیک خوب به نظر می رسد و با آیکون های سرگرم کننده به خوبی تناسب دارد _ آیکون هایی که باید اعتراف کنم در ابتدا چندان برایم خوشایند نبودند چون بیش از حد سرگرم کننده و شوخ طبعانه به نظر می رسیدند. ایده تغییر آیکون ها برای انتقال موضوعات مختلف را دوست دارم هرچند تشخیص این که در چه لحظه ای از کار با وب سایت دوهاپ با آن ها روبرو می شویم دشوار است، اما به هر صورت، آن ها تصاویر متحرک (GIF) جالب و زیبایی را به وجود می آورند و به راحتی مفهوم را منتقل می کنند.

اگر مجموعه آیکون های دوستانه و سرگرم کننده زیادی دیده باشید، ممکن است آیکون های دوهاپ برایتان آزار دهنده باشند. نمی دانم آیا بهتر بود میان آیکون ها انسجام و هماهنگی بیشتری وجود داشت _ آیکون ها از نظر سبک، جهت گیری و اندازه تفاوت زیادی دارند (برای نمونه تصویری بسته از فرمان دوچرخه در مقابل نمایش کامل یک چمدان)_ یا وجود این ناهماهنگی است که در کنار رنگ بندی هماهنگ باعث تأثیر گذاری آن ها می شود.

طرح حروف دوهاپ (TYPEFACE Dohop Mono) برداشتی از طرح حروف ماشین تحریر الیوتی لترا (Olivetti Lettera) است _ سبک قلم تک فاصله حروف به خوبی با نیاز های دوهاب متناسب است. طرح حروف متن دوهاپ (Dohop Text) برای تکمیل نسخه نمایشی لوگو طراحی شده است. هر دو طرح حروف با همکاری یک طراح حروف به نام ینیگو لوپز وازکوئز به طور انحصاری برای دوهاپ طراحی شده اند.

برنامه های کاربردی دوهاپ نسبتاً ساده هستند، اما با وجود یک لوگوی شلوغ، سادگی برنامه ها بهترین گزینه است. شاید بهترین برنامه خود وب سایت شرکت باشد. در وب سایت لوگو جدی تر و فونت های سفارشی عالی به نظر می رسند، همه چیز به طور منظم و بی نقص طراحی شده و از رنگ های جذاب و سرزنده ای استفاده شده است.

ویدئوی بالا زیباست ، اما شاید هنگامی که در آن ها انسان هایی نشان داده می شود بیش از حد زیبا به نظر برسند. این ویدئو ها مانند ویدئوهای تبلیغاتی ام تی وی (MTV) هستند که راه خود را گم کرده اند.

با این حال، بسته کلی به خدماتی دوستانه و قابل دسترسی اشاره دارد و در همین حال طراحی جذاب و دلچسب وب سایت اعتماد به شرکت را راحت و آسان تر می کند.

بخش آموزش، پژوهش و گسترش فرهنگی برندینگ نیک اندام

لوگو (( یکی برای همیشه ! ))

آدرس وب سایت های تخصصی :

* وب سایت تخصصی برندینگ : www.nikandam.com

* وب سایت تخصصی طراحی لوگو: www.logo.ir

* وب سایت تخصصی خلق و طراحی شعار تبلیغاتی : www.slogan.ir

تمام اخبار و مطالب مندرج در وب سایت لوگو، شامل حمایت از حق مولف ومترجم بوده و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد.