لوگو و هویت برند جدید "لیگ ملتهای والیبال" FIVB

لوگو و هویت برند جدید "لیگ ملتهای والیبال" FIVB

"اف آی وی بی لیگ ملتهای والیبال" سال 2017 تاسیس شد این در حالی است که پیش از این با شروع فعالیت اش از سال 1990 تحت عنوان "لیگ جهانی" شناخته می شده است.

"لیگ ملتهای والیبال" مسابقات بین المللی تیم های ملی والیبال زنان و مردان عضو فدراسیون جهانی والیبال FIVB می باشد. اولین تورنمنت آن در ماه می 2018 شروع شد و قرار است که مسابقات پایانی و فینال آن در ماه جولای در Lille فرانسه به انجام برسد. شروع به کار این تورنمنت در ماه اکتبر 2017 به عنوان یک پروژه مشترک بین FIVB، IMG و 21 فدراسیون ملی اعلام شد. به این ترتیب "لیگ ملتهای والیبال" جایگزین "لیگ جهانی" گردید که بین سالهای 1990 تا 2017 به صورت مسابقات سالانه بین المللی (مردانه) برگزار می شد.

با معرفی برند VNL (لیگ ملتهای والیبال)، لوگو و هویت برند تازه ای نیز به عموم معرفی شد. هویت دیداری برند و سیستم گرافیکی بسیار جذاب و خلاقانه آن الهام گرفته از رنگها و خطهای زمین بازی والیبال است. پیام لوگو، شیوه بیان آن و زبان برند VNL به طور مستقیم برگرفته از توپ و تور و مسابقات والیبال می باشد.

با تکنولوژی نوآورانه دیجیتالی، لوگوتایپ و تایپوگرافی منحصر به فردی برای طراحی لوگوی VNL به وجود آورده شد که شکل هر کدام از حروف آن شبیه مسیر حرکت توپ در زمین مسابقه بین دستان بازیکنان در دو طرف تور می باشد.

با مرور لوگوی تازه VNL، تردیدی باقی نمی ماند که لوگوی قدیمی آن شایسته این ورزش و سطح مسابقات اینچنین نبوده است! در لوگوی جدید، این مسیر حرکت توپ بین دستان بازیکنان است که حروف VNL را می سازد به این دلیل توانسته رابطه نزدیک و ملموسی را در درک لوگو برای مخاطب بوجود بیاورد.

حالت نامتقارنی که لوگوی جدید دارد جذابیت آن را بیشتر کرده است و با حالت ویژه ای که مفهوم حرکت را دارد، احساس تکاپو را به بیننده القا می کند. ووردمارک و لوگوتایپی که زیر لوگو یا در کنار آن نوشته شده است تعادل بسیار مناسبی را برای طراحی هویت برند این دسته از مسابقات بوجود آورده است. این چیدمان باعث شده تا لوگوی VNL جدی، هوشمندانه اما در عین حال شاد و پرهیجان به نظر بیاید.

لوگوی VNL عجیب و متفاوت است اما انرژی و احساس پویایی را که به مخاطب القا می کند چیزی است که سالهای سال نمونه اش دیده نشده است!

امیدوارم لذت برده باشید!

بخش آموزش، پژوهش و گسترش فرهنگی برندینگ نیک اندام

لوگو (( یکی برای همیشه ! ))

آدرس وب سایت های تخصصی :

* وب سایت تخصصی برندینگ : www.nikandam.com

* وب سایت تخصصی طراحی لوگو: www.logo.ir

* وب سایت تخصصی خلق و طراحی شعار تبلیغاتی : www.slogan.ir

تمام اخبار و مطالب مندرج در وب سایت لوگو، شامل حمایت از حق مولف ومترجم بوده و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد.