چرا لوگو / برند خود را ثبت کنیم؟!

چرا لوگو / برند خود را ثبت کنیم؟!

کسانی که نام برندشان را ثبت نکرده اند، می بایست از نشانه TM به جای R استفاده کنند. همینطور کسانی که درخواست ثبت نام برندشان را داده اند اما هنوز تحت بررسی است و پاسخی نگرفته اند هم می بایست از نشانه TM به جای R استفاده کنند.

(™) علامت تجاری

TM معمولن برای محافظت از نشان ها، نمادها، آیکون ها، لوگوها، اسلوگان هایی است که ثبت نشده اند. وجود TM روی علامت تجاری به مخاطبین اعلام می کند که مالک انحصاری علامت تجاری مربوطه مشخص است. اما در عین حال، استفاده از TM تضمینی برای این نیست که مالک نشان تجاری به طور کامل مورد حمایت قرار گرفته باشد! بر اساس قوانین موجود، اگر مالک علامت تجاری از استفاده آن توسط افراد دیگر شکایت داشته باشد، می بایست شواهد و مستندات کافی برای ثابت کردن این که او مالک اولیه آن است به دادگاه ارایه دهد؛ ثابت کند اولین کسی بوده که از نشان مربوطه استفاده کرده است و استفاده آن توسط کپی کننده ها، مخاطبان را در تشخیص درست منبع کالا سردرگم کرده است.

® ثبت شده

سمبل R به طور مشخص می گوید نشان، لوگو، نماد، آیکون یا علامت تجاری مربوطه طبق قوانین موجود و رسمی ثبت شده است. ثبت شدن علامت تجاری حقوق بالایی را به مالک نشان تجاری می دهد. در این صورت مالک نشان تجاری از حمایت قانونی برخوردار شده و از کپی کننده های علایم تجاری در امان است! نه تنها با ثبت علامت تجاری، نشان تجاری مورد محافظت از کپی کننده ها قرار می گیرد بلکه در صورت مجادله بر سر حق مالکیت علامت تجاری بین افراد مختلف، مالک نشان ثبت شده به اندازه کافی سند محکمی دارد تا دادگاه را قانع کند و بدون هیچ قید و شرطی به طور رسمی و قانونی به عنوان مالک اصلی علامت تجاری مربوطه معرفی شود. از طرفی، سمبل R در بسیاری از کشورهای دنیا شناخته شده و مورد احترام می باشد. این سمبل می گوید که علامت تجاری مربوطه (چه در مورد کالاها چه در مورد خدمات)، ثبت شده است و تحت حمایت قانونی قرار دارد. اما این سمبل فقط برای علایم تجاری ای به کار می روند که قبلن نام برند / نام تجاری آنها ثبت شده باشد. در بعضی از کشورها، اگر نام برند / نام تجاری ثبت نشده باشد و از سمبل R روی نشان تجاری استفاده شده باشد، به طور جدی تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

© کپی رایت

به کارگیری سمبل C © نشان دهنده این است که کلیه محصولات و کالاهای ارایه شده توسط برند ثبت شده، از حقوق کپی رایت برخوردارند و تحت حمایت قانونی قرار دارند. بنابراین هرگونه تخلف و کپی برداری از محصولات آن برند به صورت جدی مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

سمبل C برای تمامی محصولات به جز محصولات صوتی به کار می رود. (برای محصولات صوتی از سمبل P ℗ استفاده می شود.)

امیدوارم لذت برده باشید!

بخش آموزش، پژوهش و گسترش فرهنگی برندینگ نیک اندام

لوگو (( یکی برای همیشه ! ))

آدرس وب سایت های تخصصی :

* وب سایت تخصصی برندینگ : www.nikandam.com

* وب سایت تخصصی طراحی لوگو: www.logo.ir

* وب سایت تخصصی خلق و طراحی شعار تبلیغاتی : www.slogan.ir

تمام اخبار و مطالب مندرج در وب سایت لوگو، شامل حمایت از حق مولف ومترجم بوده و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع پیگرد قانونی دارد.